Studenti diskutovali o menšinách, hoaxech a dalších tématech

Předposlední školní den roku 2018 proběhla mezi vybranými studenty gymnázia diskuze, kterou řídili sami žáci zapojení do projektu „Mezinárodní konference mládeže o významu holokaustu a o poučení z dějin“.

Předchozí dny všichni žáci školy vyplňovali dotazník o jejich postoji k menšinám, ze kterého byly poté rozvíjeny otázky v diskuzi. Organizátoři byli žáci čtvrtého ročníku – Viktoria Jarošenko, Marek Čepičan, Zdeněk Scharnagl, Dominika Mazurová a Kristýna Kopčová, která ale nebyla přítomna, protože nyní studuje v Německu.

„Považujeme za velmi důležité se těmto tématům věnovat. Můžeme si pomoci otevřené diskuze ujasnit příčiny a důvody, které mají podíl na pohledu většinové společnosti na cizince,“ řekl Boulevardu jeden z moderátorů debaty Zdeněk Scharnagl.

Diskutovalo se téměř dvě hodiny, kdy se probrala témata týkající se menšin, rasismu či hoaxů na sociálních sítích. Celou událost natáčel Jakub Janča (na internetu vystupující pod přezdívkou Ajk), záznam pak bude použit na konferenci v Goethe Institutu v Praze.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..