Zeměpisnou olympiádu organizovali sami studenti

V pondělí 15. 1. 2019 proběhla již tradičně na naší škole zeměpisná olympiáda pro kategorii C, tedy pro nižší gymnázium. Tento ročník byl však něčím výjimečný a to tím, že poprvé organizovali olympiádu žáci vyššího gymnázia, konkrétně se jednalo o Marka Čepičana, Jindřicha Roubala a Petra Procházku ze čtvrtého ročníku.

Již na úvod paní učitelka Daniela Potocká podotkla, že k organizaci ze strany studentů přistoupila poprvé, ale že to určitě nevidí jako špatný krok. Olympiáda se skládala stejně jako v dalších kolech z práce s atlasem, testu geografických znalostí a takovou naší třešničkou na dortu byla poznávačka, která nebyla pro soutěžící ničím jednoduchým.

Příprava dala organizátorům také pěkně zabrat, nejedlo se pouze o informace nalezené na internetu, ale také o vlastní úlohy, které poté velmi ocenili soutěžící. Chválou se také nešetřilo na malé množství matematických úloh, které v olympiádě nejsou zrovna oblíbenou parketou. „Osobně to vidím jako přínos pro obě strany, hodně jsme se z přípravy naučili a klidně bych do toho šel v budoucnu znovu,“ sdělil Boulevardu jeden z pořadatelů Marek Čepičan.

Samozřejmě nesmíme zapomenout na výsledky. Na prvních třech příčkách se umístili chlapci z druhého ročníku, konkrétně Jiří Novotný, Jaroslav Šroub a Jakub Lazorka. Přičemž první dva postupují do okresního kola, které se bude konat v únoru na Zárečné. Přejeme tedy mnoho úspěchů!

Tento web byl archivován, nenaleznete zde žádný nový obsah, není možné se přihlásit nebo komentovat příspěvky.

Moc děkujeme za přízeň :)