Stromeček místo prodejního automatu. „Takhle jsme si Vánoce nepředstavovali!” volají studenti

V nedávné době celou školu doslova šokovalo, že populární prodejní automat na kávové nápoje od firmy Delikomat byl nahrazen vánočním stromkem, který avšak rozhodně nenahradí služby dnes již bývalého automatu. Bohužel pro studenty toto není příliš pěkný vánoční dárek.

Jak je možné, že zmizel tento pilíř setkávání, na který nedal nikdo dopustit? Jak na to reagují žáci? „Prodejní automat si odvezla firma z důvodu nájmu, který byl vyšší než jeho zisky,“ sdělila Boulevardu ředitelka naší školy Irena Volkovinská. Dle názoru studentů by ziskovosti mohl napomoci platební terminál, který můžeme spatřit například v blízkém obchodním centru Kaskády.

Pro žáky je toto samozřejmě velká rána, našemu portálu se k tomu vyjádřila studentka 5. ročníku Anežka Ratzeková: „Myslím, že je to nedůstojné a neohleduplné vůči studentům,” sdělila a dodala, že by si přála i navrácení automatu s cukrovinkami. Bohužel toto přání není možné splnit kvůli tzv. pamlskové vyhlášce, která zakazuje mít ve školách bufety či prodejní automaty s nezdravými potravinami, a proto dnes najdeme ve škole pouze automat na nápoje.

Na závěr paní ředitelka podotkla, že je s firmou Delikomat stále ve spojení a že pokud by se změnila pamlsková vyhláška, tak by byl návrat automatu možný. Bohužel to je zatím jen ve hvězdách.

Tento web byl archivován, nenaleznete zde žádný nový obsah, není možné se přihlásit nebo komentovat příspěvky.

Moc děkujeme za přízeň :)