Škola uctila památku Jana Palacha

Ve středu 16. ledna jsme si připomenuli jedno velmi tragické výročí. Před padesáti lety se na protest proti normalizaci a potlačování svobod na Václavském náměstí v Praze upálil student Filozofické fakulty Univerzity Karlovy Jan Palach. Protest měl mimořádný ohlas nejen v domácím prostředí, ale i v zahraničí.

Toto smutné výročí si rozhodla připomenout i naše škola. Na dotaz, jak nápad vznikl nám odpověděla předsedkyně demokratického parlamentu (DeMentu) Petra Vránová: „Návrh na uctění výročí 50 let od upálení Jana Palacha podal Honza Jirmus. Přišlo nám skoro jako povinnost zmínit tento historicky významný čin. Aby si všimli všichni – jak studenti, tak kantoři, že si připomínáme tuto událost a bylo nám ctí na ni jemně a důstojně poukázat.“

Ve vestibulu školy vzniklo pietní místo, kde s námi o velké přestávce uctila minutu ticha zástupkyně ředitelky školy Michaela Halíková. Celá akce vyvolala velkou vlnu ohlasu a mnoho studentů se v tichosti zamyslelo nad činem, který i po padesáti letech zůstává velkým tématem.

Tento web byl archivován, nenaleznete zde žádný nový obsah, není možné se přihlásit nebo komentovat příspěvky.

Moc děkujeme za přízeň :)