Zájezd do pobaltských států, nebo škola v přírodě?

Milí čtenáři, je mi jasné, že na tento článek jste klikli zcela záměrně, jelikož i vás zajímá, jak to celé se zájezdem do pobaltských států vlastně bude.

Mnoho z vás je jistě žáky gymnázia v Tachově, tudíž víte, co si pro nás náš „hvězdný tým”        z 5.B připravil. Ano, jedná se o zájezd do pobaltských států, nebo mám spíše napsat škola v přírodě v pobaltských státech?

Na konci ledna proběhla první informační schůze ohledně onoho zájezdu, na které jsme mohli zaznamenat silnou účast žáků ze všech ročníků, otázkou ale zůstává, jak se s tím „náš tým” popere a kdo bude vyvolený. V „hvězdném týmu” samozřejmě nesmí chybět ani Jáchym Zosinčuk, nadějný biolog a skvělý student našeho gymnázia. „Zájezd do pobaltských států jsme vybrali záměrně, jelikož jsme chtěli něco netradičního a tyto země mají co nabídnout,” řekl všem přítomným Jáchym. Zájezd by se měl konat na konci května a cena je prozatím odhadnuta na 7 000 Kč, ve které ale není zahrnuto ani zdaleka vše. A v tuto chvíli se dostáváme k onomu názvu celého tohoto článku, který se doposud mohl zdát zavádějící. „Naši páťáci” mají vše do posledního detailu vymyšleno, zajímavé lokality, vstupy do muzeií, ale dokonce i to, že po celou dobu tohoto zájezdu by se spalo ve stanech v kempech, které nám zaručují bezpečí a každý z nás by byl vlastním šéfkuchařem, protože jídlo bychom si připravovali sami. „V kempech nebudou vždy chatky, ale to hlavní, jako záchody, tam vždy bude,” uklidnil všechny zájemce Jáchym, a dodal:„ dokonce v některých kempech budou i sprchy a ohledně vaření by bylo lepší, pokud byste se domluvili do dvojic či trojic, aby se vám to vaření vyplatilo a nemuseli jste tahat spoustu polívek a vařáků.” Jak to tedy s celým zájezdem bude a uskuteční se vůbec? V posledních dnech padla slova ohledně zdražení zájezdu, abychom nebydleli ve stanech, a také přesunutí termínu, abychom měli větší teplo. Celý tento zájezd tedy bude překvapením nejen pro nás, ale i pro celý tým páťáků.

ilustrační fotografie – autor: Shutterstock

Majda Milbachová

Ahoj

Tento web byl archivován, nenaleznete zde žádný nový obsah, není možné se přihlásit nebo komentovat příspěvky.

Moc děkujeme za přízeň :)