10 užitečných webů a aplikací pro studenty

Dnes se podíváme na opravdu užitečné weby a aplikace, které vám mohou ulehčit, zpříjemnit nebo obohatit váš studentský život. Tak jdeme na to!

1. Bakaláři, stáhněte si aplikaci a budete mít rozvrh, suplování a své známky stále při ruce. Vše se dá uložit, takže nemusíte stále zapínat drahá mobilní data nebo hledat „silnou“ školní wifinu.

2. Slovníky, toto se hodí vždy. Samozřejmě byste měli umět hledat v klasickém papírovém slovníku, ale pokud potřebujete slovíčko ihned, tak neexistuje lepší varianta. Osobně doporučuji aplikace DIC-o, které jsou velmi přehledné a jednoduché. Na fráze, pak samozřejmě doporučuji překladač Google, kde je i oblíbená funkce vyfocení a následného přeložení textu například z novin nebo cedulí.

3. Photomath, aplikace, která vám vypočítá vše od zlomků po rovnice. Zadání příkladu se dá pro zjednodušení vyfotit.

4. Kahoot!, webové stránky a aplikace, díky kterým můžete obohatit vaši prezentaci o zábavnou soutěž s otázkami. Přes aplikaci můžete vytvořit vlastní Kahoot nebo hrát, když si ho připraví někdo jiný.

5. Prezi, nebaví vás již tradiční prezentace v Powerpointu, chcete zkusit něco nového a ještě jste neobjevili kouzlo Prezi, tak je na čase začít. Prezentaci si můžete udělat podle svých představ a vždy může vypadat zcela jinak. Ve verzi, která je zdarma, pracujete online na webu. Je to trochu náročnejši než Powerpoint, ale výsledek pak může působit velice profesionálně.

6. Wikipedie, díky aplikaci můžete mít celou encyklopedii na jednom místě a stačí vám k tomu jen pár kliknutí. Články si můžete ukládat nebo snadno měnit jazyky.

7. dumy.cz, stránky, na kterých najdete prezentace či pracovní listy přímo od pedagogů. Materiály vám mohou pomoci s prezentací či přípravou na písemku. Velmi důležitá je i složka „citace“, ve které můžete citovat použité zdroje vašeho referátu/prezentace.

8. pravopisne.cz, nemůžete přijít na to, jak se co správně píše, tak s tím vám pomůže tento web. Pravopis můžete i procvičovat.

9. studenta.cz, zajímavé články a tipy pro studenty. Můžete i přispívat vlastním obsahem.

10. myHomework Student Planner, pokud vás už nebaví psát si úkoly do klasických diářů, pak je tato apliakce přímo pro vás. Přehledně rozčlenéné a aplikace vás nezapomene upozornit na vypracování úkolů nebo blížící se písemku.

Toto bylo několik tipů týkajících se školního prostředí. Pokud máte zájem, může tato rubrika pokračovat, dejte vědět v komentářích.

Tento web byl archivován, nenaleznete zde žádný nový obsah, není možné se přihlásit nebo komentovat příspěvky.

Moc děkujeme za přízeň :)