Gymnázium si připomnělo 30 let od sametové revoluce

Jako každý rok proběhla 15. listopadu Studentská akademie Gymnázia, Tachov, která tradičně připomíná události 17. listopadu let 1939 a 1989.

Organizace se vždy ujímají Studentský demokratický parlament (DeMent) a studenti 5. ročníku. ,,Příprava spočívá hlavně v natočení videí, které nějak připomínají výše zmíněné události, dále pak pozvání významných hostů z řad Městského úřadu Tachov, Muzea českého lesa, Městského kulturního střediska v Tachově či našich přátel z Milířů a Základní školy Adélky, “ sdělil pro Boulevard jeden z organizátorů a moderátor Šimon Ruda. Po jeho boku ho při moderování doprovázela jeho spolužačka Lucie Koubková.

Program započal v 10 hodin a poté následovala jednotlivá vystoupení a doprovodný program DeMentu. Nechyběla tedy výše zmiňovaná videa, která ukazovala rozdíly ve škole před rokem 1989 a dneškem, soutěž pro učitele, kteří  odezírali ze rtů, a v neposlední řadě známá hra Kahoot!, která ověřila vědomosti účastníků a sklidila velký úspěch. Vítězem Kahootu se stala Eliška Sieberová z 1.B, která si také odnesla lístek na Večerní bál studentů Gymnázia, Tachov. Všichni účastníci Akademie ocenili i videa, kde pedagogové naší školy vzpomínají na sametovou revoluci. Publiku také vytřela zrak Natálie Havlíčková z 5. ročníků se s svým pěveckým číslem.

U vystoupení tříd jsme se dočkali tance, soutěže Eurovize v podání 4. ročníku, stínoher a také dramatického představení z prostředí koncentračního tábora od žáků 5. ročníku, které u všech vyvolalo silné emoce a bylo hodnoceno jako jedno z nejlepších v dějinách studentských akademií.

Na závěr byla ještě představena videa obou maturitních ročníků s pozváním na jejich maturitní plesy. Pak už přišlo to, na co všichni čekali a to sice vyhlášení výsledků. Na bronzové příčce se umístil 4. ročník, na stříbrné 1.B se svou stínohrou a zlatou obsadil oprávněně 5. ročník, který si také odnesl den školního výletu navíc.

Celá akce sklidila velký úspěch u žáků, pedagogů i hostů. Teď už jen čekat na příští ročník. 

Tento web byl archivován, nenaleznete zde žádný nový obsah, není možné se přihlásit nebo komentovat příspěvky.

Moc děkujeme za přízeň :)